Wiatr1 w Kanale Gota - relacja z rejsu

W dniu 31 lipca 2011r powróciliśmy z rejsu „morsko-kanałowego”, przepływając Kanał Gota, kilka szwedzkich jezior oraz Kanał TrollhaettenWejście na szwedzkie wody śródlądowe nastąpiło 100 NM poniżej Sztokholmu w Mem, a wyjście w Goeteborgu, Kattegat. Rejs trwał 16 dni i prawdę mówiąc czasu starczyło tylko dzięki sprzyjającym wiatrom, które wiały przeważnie w zadek......

Pomimo dość wygórowanej ceny za przejście obu kanałów (około 3000 zł. Za jacht 9 metrowy) no i z racji poruszania się na silniku (spaliliśmy 120L ropy), to zdecydowanie polecam przepłynięcie przez tę malowniczą krainę. Warto jednak poświęcić znacznie więcej czasu. W cenę wliczone są postoje w marinach, wraz z wszelkimi wygodami (wc, prysznice, prąd…).

Przebyte śluzy w liczbie 64 przyczyniły się do naszej dobrej formy fizycznej, oraz zmniejszyły tempo spożywania konserw chmielowych w trakcie dnia.

Podczas rejsu pogoda dopisała, awarie tylko drobne no i pełne zadowolenie. Piwa także wystarczyło.

Osobiście jestem pod wrażeniem zaludnionych szwedzkich kempingów połączonych z przystaniami żeglarskimi, na których po godz. 22 nie usłyszysz żadnych odgłosów  ani rozmów. Wyobraźcie sobie naszą rzeczywistość: ogniska, śpiewy i dyskusje po świt.

Przebyto:

Łącznie:          888NM

W tym:          290NM na silniku

598NM na żaglach

W rejsie udział wzięli:

Henryk S. Tomasz K. Maciej K. Regina K.

GKMLOK 2018
By: Joomla Free Templates