VIII ZAWODY ŁODZI RIB 2016 - RELACJA

W dniu 11 Września na terenie klubu GKMLOK odbyły się VIII Młodzieżowe zawody łodzi RIB. Poniżej publikujemy relacje z zawodów zapraszamy na fotorelacje naszej koleżanki Renaty

KLIKNIJ TUTAJ

 

 

 

 

W dniu 11 września 2016 r.pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pana Pawła Adamowicza, na akwenie wodnym Martwej Wisły przy ul. Tamki 19 na Gdańskich Stogach, odbyły się  VIII Młodzieżowe Zawody Łodzi Motorowych RIB. W imieniu Pomorskiego Okręgowego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego w Gdańsku zawody zorganizował Gdański Klub Morski LOK im. Generała Mariusza Zaruskiego.

 

VIII Młodzieżowe Zawody Łodzi Motorowych RIB tradycyjnie jak co roku otworzył Prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego w Gdańsku i zarazem Komandor Gdańskiego Klubu Morskiego LOK im. gen. M. Zaruskiego - Jan Jakubowski.

 

 

 

Puchary, nagrody i upominki ufundowali:

 

 

 

Prezydent Miasta Gdańska, , Pomorski Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Gdańska, P. O. Z. M. i N. W. w Gdańsku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Gdańsk, BPZW LOK w Gdańsku, Gdański Klub Morski LOK im. Gen. Mariusza Zaruskiego, P. U. H. Zdunek – Renault – BMW, Prezes Michał Górski – Pętla Żuławska sp. z o. o, Waldemar Szymański - żaglownia APOLLO SAILS w Gdańsku, kpt. Sławomir Wyszyński, Anna i Ryszard Krawczyńscy.

 

Nagrodę specjalną, dla zdobywców I miejsca w kategorii damska, męska i mikst – przelot samolotem nad Kaszubami - ufundował  JANUSZ  TYRKIEL.

 

Nad bezpieczeństwem zawodników na wodzie czuwali:

 

 

 

Sopocki WOPR, Gdański WOPR, Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku, Ochotnicza Straż Pożarna Gdańsk – Sobieszewo, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa SAR – Statek Ratowniczy WIATR, członkowie Gdańskiego Klubu Morskiego LOK, członkowie Młodzieżowego Klubu ,,PLAMA” z Gdańska

 

 

 

DSCF 1979

P9110289

P9110336

P9110377

P9110294

DSCF 1985

 

 

 

Dla wszystkich przybyłych zawodników i gości czekały przygotowane specjały polskiej kuchni: smalec (własnej roboty), ogórki kiszone, chleb, ciastka, pączki, drożdżówki, słodycze oraz do wyboru przepyszne zupy: pomidorowa (z ryżem lub makaronem) i wojskowa grochówka ufundowana przez Tadeusza Kuśmierskiego – Liga Morska i Rzeczna.

 

 

 

P9110370

P91103365

P9110376

 

 

 

Gościnnie, zaproszono do współpracy harcerzy z Hufca Gdańsk Portowa

 

-                     9 Gdańska Drużyna Harcerska „KOLIBER”

 

-                   42 Gdańska Drużyna Harcerska „RÓŻA WIATRÓW”

 

-                   98  Gdańska Drużyna Harcerska „PANTERA”

 

Harcerze urządzili pokazy z zakresu telefonii kablowej, posługiwania się alfabetem Morsa oraz strzeleckie z wiatrówki i łuku.

 

 

 

 

 

P9110304

P9110307

P9110305

P9110308

 

 

 

Zawody rozegrano w trzech kategoriach:

 

 

 

Kategoria - załogi damskie

 

 

 

P9110448

 

 

 

 II miejsce

Lidia Wenta

Jolanta Kubiak

 I miejsce:

Sylwia Podolska

Zuzanna Kobek

III miejsce

Karolina Juzeluk

Marta Napiórkowska

 

 

 

Kategoria – załogi męskie

 

P9110453

 

 

 

  II miejsce

 Maciej Grygiel

Oliwer Łapin

 I miejsce

 Łukasz Lenarczyk

Jan  Zawadzki

III miejsce

Sebastian Juzeluk

Daniel Jarzymowski

 

 

 

Kategoria – załogi mikst

 

 

 

P9110455

 

 

 

   II miejsce

 Daniel Jarzymowski

Marta Napiórkowska

I miejsce

Sylwia Podolska

Maksym Jabłoński

 III miejsce

 Karolina Juzeluk

Przemysław Studziński

 

 

 

Kategoria – drużyna

 

 

 

P9110457

 

 

 

 

 

 II miejsce

 Sopockie WOPR

  I miejsce

 Pałac Młodzieży w Gdańsku

       III miejsca

 OSP  Gd - Sobieszewo

 

 

 

Komandor  zawodów:  ANDRZEJ  KRAWCZYŃSKI

 

Obsługę sędziowską zapewnili:

 

Kazimierz Zalewski – sędzia główny; Włodzimierz Kruszyński – sędzia techniczny; sędziowie bezpieczeństwa: Dariusz Mirowski, Asia Zalewska, Daniel Zalewski; obsługa sekretariatu zawodów: Renata Konieczna, Iwona Drozdowska, Bronisława Jakubowska.

 

Obsługa techniczna zawodów:

 

Anna Krawczyńska, Ewa Warczak, Krzysztof Gulczyński, Jacek Warczak, Krzysztof Potrykus, Waldemar Steinhardt, Marcin Gałęcki, Piotr Gregorczyk, Michał Paszkowski, Mariusz Podolski, Ryszard Kulpaczyński, Szymon Kędzierski, Maciej Krawczyński, Tomasz Krawczyński

 

 

 

P9110343

P9110345

P9110291

 

 

 

 

 

Za okazaną pomoc w organizacji VIII Młodzieżowych Zawodów Łodzi Motorowych RIB-15  w imieniu organizatorów i uczestników podziękowania dla:

 

 

 

 1. Urząd Miejski w Gdańsku, Wydział Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej,

 

 2. Sopockie WOPR,

 

 3. Gdański WOPR,

 

 4. Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku,

 

 5. Kapitanat Portu Gdańsk,

 

 6. Urząd Morski w Gdyni,

 

 7. Pomorski Urząd Marszałkowski w Gdańsku- Departament Infrastruktury,

 

 8. MOSIR Gdańsk,

 

 9. Ochotnicza Straż Pożarna Gdańsk – Sobieszewo,

 

10. Firma Bursztyn – Sławomir Wyszyński,

 

11. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa SAR; statek ratowniczy WIATR,

 

12. Pomorski Wojewódzki Zarząd Ligi Obrony Kraju,

 

13. Młodzieżowy Klub ,,PLAMA” w Gdańsku,

 

14. Gdański Klub Morski LOK im. Gen. M. Zaruskiego,

 

15. P.U.H. Zdunek -Renault-BMW – Gdańsk,

 

16. Pętla Żuławska sp. z o. o - Prezes Michał Górski,

 

17. Sędziów: Kazimierza Zelewskiego, Włodzimierza Kruszyńskiego, Dariusza Mirowskiego, Asi Zelewskiej i Daniela Zelewskiego,

 

18. Członków i sympatyków Gdańskiego Klubu Morskiego LOK, którzy włączyli się czynnie do organizacji zawodów motorowodnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Już dziś zapraszamy na IX Młodzieżowe Zawody Motorowodne RIB-15, które odbędą się             10 września 2017 r.na akwenie wodnym Martwej Wisły przy Gdańskim Klubie Morskim LOK im. Generała Mariusza Zaruskiego; Gdańsk – Stogi ul. Tamka 19.

 

 

 

P9110474

 

 

 

Ryszard Krawczyński

 

GKMLOK 2014
By: Joomla Free Templates